2 miliony dolarů za Girlfriend!

11. srpna 2008 v 18:04 | Avrilka |  novinky o avril
Šek na dva miliony dolarů vystaví pop-punkové kanadské zpěvačce společnost Nettwerk Management, která s úspěchem umístila její video na "bezplatný" web.
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Za dvanáct měsíců na YouTube přilákalo video Avril Lavigne Girlfriend okolo sto milionů návštěvníků. Díky ziskům z přidružené reklamy tak může nyní společnost Nettwerk Management zpěvačce vyplatit překvapivě vysokou částku: "Za prezentaci na YouTube na ni čeká šek na dva miliony dolarů," cituje šéfa Nettwerk Management Terryho McBridea britský deník Guardian.
Strategie Nettwerk Management spočívá v opuštění starých metod prodeje hudby. Společnost podporuje volné sdílení hudebních souborů, v roce 2006 například nabídla, že zaplatí soudní poplatky za mladíka, kterého žalovala americká asociace nahrávacího průmyslu kvůli stahování
hudby.
Úspěšné video Avril Lavigne hodlá nyní společnost "darovat" čínskému publiku - umístí je na stránku v mandarínštině a v tomtéž jazyce budou samozřejmě i připojené reklamy. "Ještě jsme nedali mladým lidem ani šanci, aby nám ukázali, jak moc se trh změnil," říká Terry Mc Bride. "Možnosti zisku jsou v digitálním prostoru třistaprocentní proti tomu fyzickému."
zdrojík-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama